Korzeń kudzu

Kudzu to roślina jadalna, będąca w Ameryce oraz Azji. Jej korzeń ma ogromną ilość skrobi możnej w związki nazywane izoflawonoidami. Dowiedz się, ile dobrego może zrobić w systemie owa lubiana poprzez badaczy, piękna roślina! Zawiera treści, jakie obniżają chęć sięgania po alkohol. To dzięki ilości związków flawonoidowych: daidzyna, daidzeina oraz pueraryna. Wedle badaczy ułatwia pozbyć się uzależnienia osobom nałogowo palącym papierosy, natomiast chociażby biorącym narkotyków.

Korzeń kudzu

W opcjonalnym leczeniu nałogu nikotynowego, własnych wielbicieli znajdują jeszcze powszechniej środki zawierające ekstrakt z korzenia kudzu (Pueraria lobata). To roślina powszechnie będąca w Azji i tropikalnych rejonach Ameryki. Wykorzystywana była od wieków w standardowej medycynie chińskiej m.in. w usuwaniu migreny, nadciśnienia arterialnego oraz choroby alkoholowej. Środki zamykające ekstrakt z korzenia kudzu są w formie ustnych tabletek. Ich stosowanie jest pewne, chociaż nie do końca lubiane poprzez otoczenia lecznicze jako efektywny środek antyalkoholowy czy antynikotynowy. To właściwie środki wspierające terapię, odtruwające system.

Korzeń kudzu stymuluje wytwarzanie serotoniny i dopaminy w umyśle. Deficyt dopaminy wywołuje apatię oraz chęć sięgnięcia po coś, co polepszy nastrój oraz chociaż na sekundę rozśmieszy. Zauważ, iż alkoholik oraz nałogowy palacz kojarzy sięganie po używkę z czymś miłym. W taki sposób występuje zamknięte krąg, ponieważ żeby się doskonale czuć należy po ową używkę sięgać jeszcze częściej oraz jeszcze więcej jej stosować. Podwyższone wytwarzanie serotoniny wprowadza w stan zaspokojeniam wywołuje, iż czucie strachu staje się słabsze w związku z czym polepsza się generalne nastawienie. Regularne stosowanie korzenia kudzu znacznie obniża wolę sięgania po papierosa lub odmienną używkę.

Serotonina i dopamina

Podstawowe izoflawony zamknięte w korzeniu owej rośliny to: pueraryna, daidzyna oraz daidzeina. Oddziałują one na rolę trawienia oraz na fizjologię lęku. Dzięki temu zmniejszają natężenie nerwowe oraz przemęczenie. Dzięki temu redukują chęć sięgnięcia po papierosy, alkohol, lub używki. Wspierają, chociażby leczenie przypadłości podczas menopauzy. Ponadto korzeń kudzu ma odczyn alkaliczny. Dzięki temu oczyszcza system oraz poprawia apetyt. Przy tymże nie zawiera glutenu ani laktozy. Może zatem być wykorzystywany u osób z cukrzycą. Podczas używania owego środka zauważyć można, iż zmniejsza on też ciśnienie arterialne, lecz nie zajdziemy na to zapewnienia w literaturze lekarskiej.

Korzeń kudzu można zakupić w marketach ze zdrową żywnością, zielarskich i aptekach. Jest on dostępny pod trzema formami: w pastylkach i skrobi (mączki). Owa ostatnia metoda odnalazła wykorzystanie w kuchni. Można ją wykorzystywać zamiast skrobi kukurydzianej lub żelatyny jako bazę wiążącą i gęstniejącą. Na przykład, do sosów dodaje się od 1 do 2 do 1 łyżeczki stołowej na pół szklanki wody. Ze skrobi kudzu można również przygotować panierkę – po obtoczeniu oraz usmażeniu wychodzi niewielka, oraz chrupiąca skórka. Za pudełko zawierające 90 sztuk pigułek należy dać ok. 30 zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top